Hledat

Informace


Fotogalerie

Nejnovější fotka

fotogalerie

Návštěvnost

Líbí se Vám stránky?

  1. ANO - výborné 3593
  2. ANO 2532
  3. NEVÍM 2515
  4. NE 2262
  5. NE - strašné 2349


Kalendář akcí

Kontakt

WWW adresa:

www.salmanovice.cz

E-mail:

info@salmanovice.cz

Odkazy

Organizace a spolky

Osvětová BESEDA
Sbor dobrovolných hasičů
Myslivecký spolek
ZO VČS Šalmanovice

V obci je nebo není

Požární zbrojnice: 2x ANO
Telefonní budka: ANO
Vodovod: ANO
Plynofikace: NE
Kanalizace: NE
Škola: NE (4km)
Pošta: NE (4km)
Zdravotnické zařízení: NE
Policie: NE
Obchod smíšené zboží: NE
Místní hostinec se sálem: ANO
Zastávka ČSAD: 2x ANO
Zastávka ČD: NE (7km)
Knihovna s Internetem: ANO
Místní bezdrátový rozhlas.

ReklamaSetkání rodáků a oslavy založení obce k 650.výročí

09.09.2012

Setkání rodáků a výročí obce

Po dlouhou dobu připravovaná a očekávaná byla pro šalmaňáky bezpochyby oslava 650 let založení obce a setkání rodáků. 5. července 2012 Šalmanovice ožily. Již od východu slunce se dokončovaly poslední úpravy a přípravy, tak aby vše perfektně klapalo. 

Úderem desáté hodiny oslavy započaly. Před místní kapličku se konala mše svatá, kterou sloužil farář Ivo Prokop. V průběhu mše začalo také stužkování rodáků, které pokračovalo i na hřišti. Kaplička se ocitla přímo obležení davu lidí. Po mši svaté následovalo zasazení lípy, do míst, kde kdysi stávala, a kterou bouře vyvrátila. Záslužné činnosti se ujali místní zastupitelé. Ke kořenům byla vložena zapečetěná láhev s knihou o Šalmanovicích, českou korunou a vzkazem pro příští generace. Poté se všichni návštěvníci oslav přemístili k hasičské zbrojnici. Zde bylo možno shlédnout hasičskou a mysliveckou výstavu. Členové Sboru dobrovolných hasičů Šalmanovice vzdali hold a položili kytici k pomníku padlých.

Kolem poledního se dějiště oslav přesunulo na místní hřiště a pod pergolu. Zde bylo pro místní občany, rodáky a hosty připraveno bohaté občerstvení, které navařily, napekly a servírovaly šalmanovické ženy. Pod pergolou si bylo možno prohlédnout malou výstavku dochovaných starých fotografií, které zapůjčili občané Šalmanovic, Nepomuku a Jiterní Vsi. Hlavním bodem programu byla křest knihy, která byla pro tento den vydána. Slavnostního ceremoniálu se zúčastnily všichni autoři. Kmotrou se stala a knihu pokřtila starostka Věra Jindrová. Poté bylo možno knihu zakoupit. Na plátně pod pergolou byly promítány fotografie a videofilm s názvem „Průřez času naší vesnicí“. K příjemnému poslechu a tanci hrála kapela Správná pětka, kterou večer vystřídalo Sono Jana Záruby.

Přesný počet návštěvníků oslav se nedal spočítal, snad kolem tříset. Ostužkováno bylo 125 rodáků. Závěrem bych jménem SDH Šalmanovice, které bylo hlavním organizátorem celé akce, poděkovat sponzorům za sponzorský či finanční dar. Občanům za zapůjčené fotografie a nezbytné informace pro vydání knihy o Šalmanovicích, Nepomuku a Jiterní Vsi. Obci Jílovice a všem těm, kteří jakkoli, nejen v tento den, přiložili ruku k dílu.

                                                                                                           Martina Korandová

Fotogalerie.

650 let založení obce Šalmanovice

06.06 2012

Srdečně si Vás dovolujeme pozvat na slavnosti 650 založení obce Šalmanovice a setkání rodáků, které se koná 6.červenece 2012 na fotbalovém hřišti pod pergolou.

Program slavností 6.července 2012:

10.00 hodin
Mše svatá u místní kapličky
Vysazení lípy
Položení věnce u pomníku padlých
Exkurze hasičárny

13.00 hodin
Slavnostní zahájení na místním hřišti

14.00 hodin
Dechová hudba Budvarka
Prezentace fotografií obce

18.00 hodin
Kapela SONO J. Záruby - taneční zábava

V případě špatného počasí se akce přesouvá do místního KD Šalmanovice.
Zajištěno bohaté občerstvení.
Prodej publikace k založení obce.
Prohlídka obce a hasičské techniky.

Rodaci_2012

Setkání rodáků 2012

06.05.2012

Sbor dobrovolných hasičů Šalmanovice připravuje 6. července 2012 oslavu výročí 650 let založení obce Šalmanovice a setkání rodáků. K této významné události bude vydána knižní publikace o historii a současnosti obce Šalmanovic, Nepomuku a Jiterní Vsi. Touto cestou bychom chtěli požádat Vás, vážení občané a podnikatelé, o jakoukoli finanční částku, která bude použita na tisk knihy. Potvrzení o výši finančního daru vystaví pokladník SDH Šalmanovice (Zákon č. 586/1992 Sb., §15, odst. 8).           

K tomuto účelu zveřejňujeme číslo účtu:  250778421/0300

Za projevenou pomoc děkujeme.

Upozornění: Uvedený kontakt je zcela a výhradně určen sponzorům. Komerční nabídky (např. od stánkařů) nebo dotazy k slavnostem směrujte na info@salmanovice.cz. V případě zájmu Vás budeme kontaktovat. Děkujeme za pochopení.

SDH Šalmanovice

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | Správce stránek a prohlášení o přístupnosti | mapa stránek